menuordersearch
peyketab.ir

قوانین کتابخانه ,

(0)
(0)
قوانین کتابخانه

هریک از کتاب هایی که در سایت پیکتاب یا پیج اینستاگرام معرفی شده است قابل دسترسی هستند. به دلیل ادامه ی کار به روز رسانی سایت و همچنین پیج، ممکن است کتابی در یکی از این دو معرفی شده و در دیگری موجود نباشد. از طریق گفتگوی آنلاین سایت و دایرکت اینستاگرام میتوانید موجودی کتاب ها را چک کنید. اگر کتاب مورد نظر شما در امانت عضو دیگری باشد، در صورت تمایل میتوانیم آن را برای شما رزرو کنیم. مهلت نگهداری از کتاب دو هفته می باشد و تحت شرایطی که در قوانین ذیل ذکر شده است، می توانید مهلت نگهداری کتاب را تمدید نمایید. ضمنا در قوانین فعلی امانت کتاب، هربار تنها یک کتاب را می توانید به امانت بگیرید.


معرفی انواع عضویت در کتابخانه


عضویت نقره ای: کتاب هایی که برای جایگزین کردن عین آنها تا سقف 50000 تومان بودجه نیاز است در این رده ی کتاب های نقره ای قرار میگیرند. شما با انتخاب عضویت نقره ای میتوانید با پرداخت 50000 تومان وجه اعتماد (علاوه بر حق عضویت سالیانه) هریک از کتاب های رده ی نقره ای را که شامل بیشتر کتاب ها میشود، از پیکتاب به مدت دو هفته امانت بگیرید. هم چنین در طول یک سال عضویت نقره ای از سه بلیت تمدید یک هفته ای برخوردار خواهید بود.


عضویت طلایی: کتاب هایی که جایگزین کردن آنها با قیمت فعلی کتاب ها، بیش از 50000 تومان هزینه میبرد، و یا بنا به دلایلی کمیاب باشد در رده ی کتاب های طلایی قرار میگیرند. شما میتوانید با پرداخت 100000 تومان به عنوان وجه اعتماد، این کتاب های ارزشمند را نیز علاوه بر کتاب های رده ی نقره ای، به مدت دو هفته امانت بگیرید و از شش بلیت تمدید یک هفته ای نیز در طول یک سال عضویت استفاده کنید.

 

نکته : عضویت نقره ای به عضویت طلایی قابل ارتقا است. برای ارتقا عضویت خود با پشتیبانی آنلاین سایت یا به صورت تلفنی، تماس حاصل نمایید.

 

 

قوانین مربوط به وجه اعتماد


وجه اعتماد مبلغی ست که اعضا در ازای امانت کتاب در هنگام عضویت پرداخت میشود. تا زمانی که این مبلغ در اختیار پیکتاب است، اعضا قادر به امانت گرفتن کتاب متناسب با نوع عضویت خود (طلایی یا نقره ای) هستند. در صورت انصراف عضو از عضویت در پیکتاب عین مبلغ وجه اعتماد به ایشان بازگردانده خواهد شد. البته در صورتی که مشمول موارد زیر نشود:


1. در صورت مفقود شدن و آسیب دیدن کتاب به شکلی که قابل استفاده نباشد، مبلغ هزینه ی تهیه ی مجدد کتاب از وجه اعتماد کسر خواهد شد.
2. در صورت عدم پاسخگویی عضو به تماس ها و تحویل ندادن کتاب بدون ارائه ی دلیل و توضیح، کل مبلغ وجه اعتماد به نفع پیکتاب برداشت شده و دسترسی عضو به پنل کاربری مسدود میگردد.
3. در صورت وارد شدن آسیب جزئی (پاره شدن جلد و صفحات، آلودگی های مشخص، تا خوردگی های نامتعارف) 20 درصد از کل مبلغ وجه اعتماد کسر میگردد.
4. در صورت دیرکرد در تحویل کتاب چنان چه بدون استفاده از «بلیت تمدید» صورت پذیرفته باشد، به ازای هر روز 2 درصد از مبلغ وجه اعتماد کسر میگردد.


 

قوانین مربوط به پیک و تحویل کتاب ها


ارسال کتاب ها درب منزل یا محل کار شما و هم چنین تحویل گرفتن و برگرداندن آنها به کتابخانه ی مبدا بر عهده ی پیکتاب خواهد بود. به این صورت که پیش از ارسال کتاب و یا موعد برگرداندن آن با شما هماهنگی صورت پذیرفته و در بازه ی زمانی مشخص شده از قبل در آدرسی که شما تعیین میکنید، کتاب به شما تحویل داده شده یا از شما دریافت خواهد شد. لطفا به نکات زیر توجه فرمایید.


1. در صورتی که پیک با هماهنگی قبلی به آدرسی مراجعه کند و عضو پاسخگو نبوده و خود یا نماینده اش در محل حاضر نباشند، هزینه ی بار دوم ارسال یا دریافت کتاب از عضو دریافت خواهد شد. بنابراین به شکل معمول ارسال و دریافت کتاب ها در پیکتاب، رایگان و برای اعضا بدون هزینه میباشد.
2. تا زمانی که پیکتاب محل کار رسمی برای مراجعات حضوری معرفی نکرده و عضویت و امانت کتاب تنها به شکل آنلاین و از طریق سایت امکانپذیر باشد، از ارائه ی آدرس جهت مراجعه ی حضوری اعضا و دریافت یا تحویل کتاب معذوریم.

3.مهلت نگهداری از کتاب ها دو هفته  است. در صورتی که بخواهید زودتر از موعد کتاب را تحویل دهید باید با پشتیبانی آنلاین سایت یا تلفنی تماس برقرار کنید تا پیک برای تحویل کتاب به آدرس شما مراجعه کند. 

4. مهلت نگهداری از کتاب ها دو هفته  است. در صورتی که بخواهید کتاب را بیشتر از موعد مقرر در امانت داشته باشید، باید از طریق فرم «تمدید مهلت امانت کتاب» که در منو کاربری شما قرار دارد، درخواست تمدید مهلت را ثبت کنید. اعضای نقره ای 3 بلیت تمدید رایگان دارند  و اعضای طلایی 6 بلیت تمدید رایگان دارند. در صورتی که بلیت های رایگان شما به پایان رسیده باشد، لازم است بلیت تمدید خریداری نمایید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
پیکتاب یک بستر آنلاین برای امانت دادن کتاب های کتابخانه های شخصی در استان قم است. به منظور تسهیل این امر، امکان ارسال و دریافت کتاب درب منزل یا محل کار با پیک ویژه و رایگان در نظر گرفته شده است.
شما می توانید با انتخاب یکی از انواع عضویت پیکتاب (طلایی یا نقره ای) ، هریک از کتاب هایی که در این سایت موجود است را به امانت گرفته و مطالعه نمایید. همچنین این امکان فراهم شده است که کتابخانه ی شخصی خود را به ما معرفی کنید تا به عنوان یک کتابخانه مبدا تعریف شده و لیست کتاب هایتان به موجودی کتابخانه ی امانی پیکتاب اضافه گردد.