menuordersearch
peyketab.ir

نحوه عضویت در وبسایت پیکتاب ,

عضویت در سایت

مرحله اول > عضویت در سایت پیکتاب (این مرحله یک بار انجام می شود)

 

شما برای دسترسی به تمامی فرم های مربوط به عضویت در کتابخانه و ثبت سفارش امانت کتاب و تمدید مهلت امانت و ... ، لازم است در سایت پیکتاب عضویت ایجاد کنید. بعد از ایجاد عضویت در سایت شما وارد منو کاربری تان در سایت پیکتاب می شوید. کاربری شما مختص شما است و تراکنش ها و فرم های ارسالی شما در آن ثبت می شود. 

 

چطور در سایت پیکتاب عضویت ایجاد کنیم ؟ 

 

ابتدا همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است، روی گزینه عضویت که در بالای صفحه اصلی سایت قرار دارد، کلیک نمایید. اگر با موبایل می خواهید عضویت ایجاد کنید هم به همین صورت است. (گزینه عضویت را در بالای صفحه اصلی سایت پیدا کنید)

عضویت در سایت پیکتاب

 

حال فرم عضویت برای شما نشان داده می شود. چند نکته :

1.زمانی که کدملی و تاریخ تولد و شماره تلفن ها را وارد می کنید باید زبان کیبوردتان را انگلیسی کنید.

2.تاریخ تولد را از سمت چپ بنویسید به صورت : سال/ماه/روز

3.نام کاربری ایمیل شخصی شما است. لطفا ایمیل صحیح وارد کنید تا اطلاع رسانی ها به شما بهتر انجام شود. این ایمیل نام کاربری شما برای ورود به سایت می شود. 

4.رمز عبورتان نه خیلی آسان باشد و نه خیلی سخت که اشتباه تایپ شود. 

5.برای وارد کردن کدامنیتی، کیبوردتان انگلیسی باشد.

 

به تصویر زیر توجه نمایید :

نحوه عضویت در کتابخانه

نکته : در صورتی که اطلاعات شما به هر دلیلی اشتباه باشد و درخواست از طرف سیستم قبول نشود، ابتدا باید اشکال را در فرم رفع نمایید. سپس روی علامت رفرش کنار جعبه کدامنیتی بزنید تا کد امنیتی جدید بگیرید و آن را وارد کنید. 

 

بعد از کلیک کردن روی گزینه درخواست عضویت، درصورتی که همه موارد را کامل و درست انجام داده باشید، عضویت شما تایید می شود و همان لحظه وارد بخش کاربری خودتان می شوید. زمانی که شما در کاربری خود اصطلاحا لاگین باشید یا وارد شده باشید، یک منو مشکی رنگ در بالای سایت برای شما نمایش می دهد به شکل زیر :

 

منو کاربری در سایت پیکتاب

 

هر زمان که این منو مشکی را مشاهده می کنید به این معنا است که در کاربری خودتان هستید. حالا می توانید از طریق گزینه هایی که در منو کاربری شما است، عضویت در کتابخانه را انجام دهید و سپس سفارش امانت کتاب خود را ثبت نمایید. 

 

نکته : درحال حاضر به دلایلی امکان ویرایش اطلاعات عضویت توسط خودتان نیست. در صورتی که مشخصاتی را اشتباه وارد کردید یا به هر دلیلی خواستید موردی تغییر کند به پشتیبانی سایت اطلاع دهید.

 

زمانی که عضویت شما ایجاد شد و برای مراجعه بعدی به سایت از کاربری خود خارج شده بودید از طریق گزینه «ورود» که در بالای صفحه اصلی سایت قرار دارد، می توانید با نام کاربری (ایمیلی که در فرم عضویت وارد کردید) و رمز عبور (رمزی که در فرم عضویت وارد کردید)، وارد کاربری خود شوید.

 

ورود به کاربری سایت پیکتاب

 

نکته : چنانچه رمز عبورتان یا نام کاربری را فراموش کردید یا به هر دلیلی برای ورود مشکل داشتید با پشتیبانی تماس بگیرید.

پیکتاب یک بستر آنلاین برای امانت دادن کتاب های کتابخانه های شخصی در استان قم است. به منظور تسهیل این امر، امکان ارسال و دریافت کتاب درب منزل یا محل کار با پیک ویژه و رایگان در نظر گرفته شده است.
شما می توانید با انتخاب یکی از انواع عضویت پیکتاب (طلایی یا نقره ای) ، هریک از کتاب هایی که در این سایت موجود است را به امانت گرفته و مطالعه نمایید. همچنین این امکان فراهم شده است که کتابخانه ی شخصی خود را به ما معرفی کنید تا به عنوان یک کتابخانه مبدا تعریف شده و لیست کتاب هایتان به موجودی کتابخانه ی امانی پیکتاب اضافه گردد.